Світова економіка: на що очікувати в 2016 році?

З результатів дослідження McKinsey Global Survey, у ході якого були опитані виконавчі директори компаній в усьому світі, стало відомо, що в глобальній економіці і в середині самих країн найсерйозніші ризики для економічного зростання – геополітичні, передають «Вісті.Економіка».

Особливо сильно стурбовані менеджери компаній в Європі і Північній Америці. Респонденти відзначили, що геополітичні ризики становлять проблему як у короткотривалій, так і в довготривалій перспективі. І це попри те, що їх загальний економічний прогноз дещо покращився за останні три місяці, від моменту попереднього опитування.

У розвинений країнах керівники компаній налаштовані оптимістично щодо своїх оцінок глобальної економіки, аніж ті, хто працює на ринку країн, які розвиваються.

Як і під час попередніх опитувань McKinsey, стурбованість щодо зростання волатильності залишається високою. Втім, значно частіше зараз голови компаній переймаються щодо геополітичної нестабільності, рівень якої останнім часом відчутно зріс.

Так, 87% респондентів з Європи визначають цей фактор як небезпечний, хоча ще три місяці тому таких було 68%.

Економічна волатильність у Китаї залишається високим ризиком – про неї зазначили 41% опитаних. А у Північній Америці більшість ТОП-менеджерів основним ризиком для економічного зростання в своїх країнах називають зміну політичного керівництва.

В Індії основним ризиком визначають внутрішньополітичні конфлікти, а в Європі – геополітичні ризики.

На думку респондентів, основними геополітичними потрясіннями для світової економіки в найближчому десятилітті стануть нестабільність на Близькому Сході і в Північній Африці разом з тероризмом.


Читати також:

  1. Чи зросте економіка України у 2016 році?
  2. Світова економіка отримала новий прогноз
  3. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  4. Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження
  5. Чи зросте український ВВП у 2016 році?

Тема : News