Світова економіка отримала новий прогноз

Як стало відомо з повідомлення Олів’є Бланшара, економічного радника Міжнародного валютного фонду, МВФ погіршив свій прогноз щодо темпів зростання світової економіки. Так, за підсумками поточного року, замість зростання на 3,7% очікується показник на рівні 3,4%, повідомляє УНІАН.

Пан Бланшар зазначив, що відновлення глобальної економіки продовжується, але не такими темпами, як МВФ прогнозував у квітні цьогоріч. Наразі країни з розвиненою економікою перебувають у стані протистояння високому рівню держборгів, і це стримує економічне зростання. Натомість економіки, що розвиваються, не можуть досягти докризових показників через відсутність структурних реформ.

Експерт підкреслив, що прогнози зростання економік знижені практично для всіх регіонів, а найбільше падіння продемонструє РФ. Саме прогнози по Росії зазнали найбільшої корекції. Так, якщо у квітні МВФ прогнозував зростання російської економіки за підсумками року на рівні 1,3%, то зараз даний показник не перевищує 0,2%. А щодо прогнозу на 2015 рік, то його погіршили з 2,3% до 1%.

На думку Олів’є Бланшара, таке різке погіршення економіки Росії спричинене зниженням економічної активності і, як наслідок, зниженням впевненості інвесторів через напружену геополітичну ситуацію в регіоні.

Як раніше повідомляв УНІАН, МВФ нещодавно була погіршена оцінка падіння реального ВВП України у 2014 році з 5% до 6,5%. У 2014 році Фонд оцінює дефіцит державного бюджету України в 10,1% від ВВП, а в 2015-му − 5,8%.


Читати також:

  1. Світова економіка набрала найкращу форму за останні півтора року: дослідження
  2. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  3. Прогноз зростання світового ВВП знижено
  4. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  5. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%

Тема : News