Світовий ринок ПК обвалився

Другий квартал цьогоріч розпочався пришвидшенням падіння світового ринку ПК. Обсяг глобальних поставок порівняно з даними за другий квартал 2014 року скоротився на 9,5%. В цілому за підсумками II кварталу поставки персональних комп’ютерів сягнули 68,4 млн одиниць, повідомляє CNews із посиланням на попередні результати дослідження Gather.

За звітний період поставки до регіону EMEA (Європа, Близький Схід і Африка) становили 18,6 млн одиниць. Порівняно з даними за аналогічний період 2014 року спад становив 15,7%.

За 2014 рік скорочення глобального ринку ПК по кількості становило 2,1%, а за перший квартал поточного року – 5,2%.

У Gather зазначили, що у II кварталі 2015 року спад ринку ПК по кількості одиниць був найбільшим від III кварталу 2013 року.

Факторів, що вплинули на результат II кварталу цьогоріч, чимало. Це і зростання курсу долара по відношенню до інших світових валют, і суттєве зростання попиту на настільні персональні комп’ютери через завершення підтримки Windows XP. Тобто, ті, хто бажав оновити ПК, зробили це минулого року.

Також важливим фактором аналітики компанії називають майбутній запуск Windows 10, адже продавці бажають позбавитися від запасів ПК, щоб наповнити склади комп’ютерами з новою ОП. Тож обсяг замовлень на поставку персональних комп’ютерів впав.

На світовому ринку першість зберегла компанія Lenovo, на другому − Hewlett-Packard, а трійку лідерів замкнула Dell .


Читати також:

  1. Світовий ринок ПК впав до рівня 2009 року
  2. Світовий ринок смартфонів вже майже заповнений
  3. Світовий ринок реклами продовжить зростання
  4. У I кварталі український ринок смартфонів і планшетів скоротився
  5. Ринок старих авто скоротився удвічі

Тема : industry News,News