Світовий ринок ПК впав до рівня 2009 року

У першому кварталі поточного року світовий ринок ПК впав до рівня 2009 року. Така інформація міститься у регулярному звіті Worldwide Quarterly PC Tracker, який готують аналітики IDC.

Згідно з їхніми підрахунками, загальносвітові поставки ПК за січень-березень 2015 року становили 68,5 млн одиниць, а це на 6,7% менше аніж за аналогічний період 2014-го. Востаннє квартальний показник нижчий 69 млн одиниць був зафіксований на початку 2009 року.

Експерти пояснюють спад поставок ПК у минулому кварталі низкою наступних факторів: завеликі запаси ноутбуків на базі ОС Windows with Bing, вповільнення динаміки оновлення корпоративного обладнання, а також слабкий попит у деяких регіонах, що спровокований складною економічною ситуацією і коливанням курсу валют.

Зі слів Раджані Сінгха, аналітика IDC, майбутній реліз Windows 10, яка поєднала у собі найкращі особливості ОС Windows 7 і Windows 8.1, може простимулювати споживачів і компанії до заміни старих персональних комп’ютерів на нові. Крім того, оновитися до Windows 10 можна буде безкоштовно протягом року опісля її випуску.

В останньому кварталі минулого року ТОР-5 світових виробників ПК залишився незмінним: на першому місці Lenovo із часткою 19,6%, далі − HP (19%), Dell (13,5%), ASUS (7%) і Acer (7%).

Результати дослідження Gather свідчать, що у першому кварталі поточного року впали лише поставки настільних комп’ютерів, натомість поставки ноутбуків, планшетів на базі Windows і гібридів − зросли.


Читати також:

  1. Світовий ринок смартфонів вже майже заповнений
  2. Сенсорні ноутбуки завойовують ринок
  3. Ринок нових автівок впав у 5 разів
  4. Майбутнє за міні-планшетами?
  5. Падіння продажів ПК призупинилося

Тема : industry News,News