Товарам яких виробників надають перевагу українці?
16.05.2016
Більшість українців обирають продукти харчування вітчизняних виробників. Про це свідчать дані дослідження компанії Nielsen, повідомляє видання hyser.com.ua. Так, у категоріях цукерки/шоколад частка покупок української продукції становить 53%, печива – 63%, морозива – 68%, соків і води – 58% і 61% відповідно, фруктів – 76%, овочів – 79%, м’яса – 82%.
Також наші співвітчизники купують українське молоко та йогурти – 84% і 59% відповідно, натомість чай і каву полюбляють міжнародних брендів – 60%. Що стосується сегменту алкогольних напоїв, то третина українців обирає вітчизняний алкоголь, 27% – міжнародних виробників, а для 21% споживачів країна походження напоїв не має значення.
Втім, український виробник, на думку населення, програє у непродуктових категоріях: кожен другий респондент в категоріях хімії для побуту і товарів особистої гігієни обирає продукцію міжнародних торгових марок.
Ростислав Степанчук, керівник групи із роботи з виробниками непродовольчого ринку Nielsen в Україні, зазначає: «На українському ринку склалася ситуація, коли глобальні виробники побутової хімії і товарів гігієни зберігають лідируючі позиції. Втім, за останній рік через валютні коливання і конкуренцію з боку дешевшої продукції локальних мереж більшість світових виробників зазнали збитків».
Не довіряють вітчизняним товарам також при купівлі техніки. Так, мобільні телефони 79% споживачів придбавають зарубіжних брендів, комп’ютери і ноутбуки – 81%, телевізори – 77%, відеообладнання – 60%.
У повідомленні також зазначається, що імпортні автомобілі купує кожен другий житель України.
Вітчизняним виробникам одягу і взуття не вдається втримати лідерство на українському ринку – 51% покупців обирають іноземні бренди, а для 31% виробник товарів цих категорій не впливає на покупку.
Дослідження також продемонструвало, що основним фактором купівлі продукції місцевого виробництва для 60% нашихспіввітчизників є ціна. А з тих, хто віддає перевагу імпортним товарам, 52% споживачів зазначили, що на їхній вибір вплинув попередній позитивний досвід.
Читати також:
Тема : News