Transparency International склав рейтинг прозорості держзакупівель в Україні

Transparency International склав рейтинг прозорості держзакупівель в Україні Transparency International (TI) перевірив сайти органів влади на відкритість під час проведення тендерних закупівель – ситуація виявилася гнітючою.

Аналітики компанії перевірили 100 порталів, у список потрапили сайти всіх міністерств і облдержадміністрацій, Ради міністрів АРК, 25 кращих міст за версією видання «Фокус», центральних органів виконавчої влади й 25 державних підприємств із найбільшим обсягом тендерних закупівель у минулому році, пише «Коммерсантъ-Украина» в матеріалі «У госзакупок неполадки с интернетом».

Результати дослідження показали, що ситуація виявилася навіть гіршою, ніж найнегативніші прогнози аналітиків, говорить президент TІ-Україна Олексій Хмара.

Із порталів, включених у дослідження, жоден не досяг оцінки мінімально необхідного рівня прозорості. Лідер рейтингу набрав усього 22 бали зі 110 можливих, тоді як автори дослідження сподівалися на результати вище 50 балів.

ДП НАЕК «Енергоатом» зайняло перший рядок рейтингу, за ним відразу три міськради з різних регіонів країни – Рівненська, Броварська і Севастопольська. Серед аутсайдерів – сайти обласних адміністрацій і Ради міністрів АР Крим.

Не краща ситуація з відкритістю й у міністерських порталів. Так, електронний ресурс Міністерства закордонних справ набрав 6 балів, а Міністерства енергетики й вугільної промисловості й того менше − лише 5 балів. На цих сайтах відсутня навіть мінімальна інформація про держзакупівлі, зазначають автори дослідження.

Етап реалізації проектів – найбільш провальний для органів державної влади, говорять в TI, дані про нього найчастіше зовсім не розміщуються на сторінках онлайн-представництв. Ця проблема пов’язана з недосконалістю закону про держзакупівлі, який не вимагає обов’язкової прозорості від державних структур, додають автори дослідження.

Цей закон написано з метою витрачати бюджетні кошти чесно, а от про ефективність мова не йшла, резюмує пан Хмара.


Читати також:

  1. LinkedIn склав рейтинг найбільш популярних роботодавців
  2. Україні допоможуть змінити систему держзакупівель
  3. Кіберзлочинність стала одним із п’яти найпоширеніших економічних злочинів в Україні
  4. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України
  5. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику

Тема : News