У 2018 році українська економіка стабілізується

Статистичні дані демонструють, що в 2014−2015 роках український ВВП впав на 17%. А торік ситуація стабілізувалася – зростання становило 1%, пише видання realist.online.

Зараз Нацбанк, а також низка міжнародних фінорганізацій і рейтингових агентств зійшлися на думці, що в найближчі два роки на українську економіку очікує плавне зростання. Втім, у наступні п’ять років існує висока вірогідність економічного розвитку України на рівні 4−7%  щороку упродовж 2018−2022 років.

На зростання вплине низка факторів: очікування матеріалізації результатів структурних реформ у сфері приватизації, держуправління, податкової політики, організації ринку землі, пенсійного забезпечення, а також результатів уже проведених реформ в енергосекторі, банківській системі та системі держфінансів. Про це зазначають аналітики української інвестиційної компанії A7 Capital.

Очікується, що купівельна спроможність домогосподарств і приватне споживання відновляться, а інвестиційна діяльність і кредитування активізуються.

Втім, існує й низка загроз для втілення позитивного прогнозу − вірогідність від’ємної динаміки світових цін і попиту на експортну продукцію України (зерно, сталь), посилення волатильності обмінного курсу, а також ризик перестановок влади.

Зі слів Катерини Сивакової, віце-президента компанії, інфляційні процеси в країні стабілізувалися, адже торік показник інфляції дорівнював 12,4%, що збіглося з прогнозом Нацбанку.

В A7 Capital прогнозують, що цьогоріч середньорічна інфляція в Україні сягне 10%, а в наступному році − 8,5%.


Читати також:

  1. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  2. Українська економіка “видужує”?
  3. Українська економіка восени: можливі сценарії розвитку подій
  4. Прогноз: у 2018 році обсяг мобільних платежів сягне $10 млрд
  5. Українська економіка подолала рецесію

Тема : News