У Давосі відкривається світовий економічний форум

У Давосі відкрився світовий економічний форумСвітовий економічний форму у Давосі відкривається на тлі похмурих прогнозів щодо майбутнього економік найрозвиненіших країн світу.

Форум, що відбувається у швейцарському курортному містечку Давос вже 42-й рік поспіль, цього разу має загальну тему Велика трансформація.

Форум має відкрити канцлер Німеччини Ангела Меркель – лідер країни, на яку покладають багато сподівань щодо виведення європейської економіки з кризи.

Очікується, що у своїй промові Меркель говоритиме про нерівність та майбутнє капіталізму.

Раніше ці самі теми у своєму виступі в Конгресі порушив і Барак Обама, президент найбільшої економічної потуги у світі – США.

Загалом у роботі форуму, що триватиме п’ять днів, візьмуть участь понад 2,5 тисячі провідних політиків та бізнесменів світу, серед яких 40 голів держав, 19 із 20 голів найвпливовіших центральних банків, топ-менеджери провідних світових компаній.

Давоський форум ніколи не передбачає вироблення якоїсь спільної політики, проте, як вважають оглядачі, настрій, заданий у Давосі, впливає на світову економіку цілий рік.

Цього разу відкриттю форуму передувало оприлюднення нових прогнозів Міжнародного валютного фонду, який вчергове зменшив свої очікування щодо розвитку світової економіки у 2012 році.

Минулого року форум у Давосі відкривав російський президент Дмитро Медведєв. Цього року ані він, ані російський прем’єр Володимир Путін у Давос не приїдуть.

Українську делегацію, як і рік тому, очолюватиме Президент Віктор Янукович. За повідомленням Адміністрації Президента, ключовою темою у порядку денному візиту української делегації будуть енергетичні питання. Утім, проблема пошуку альтернативних до російських шляхів отримання енергоносіїв так само була головною і під час попереднього візиту Януковича у Давос у січні 2011 року.


Читати також:

  1. Гонконг назвали найрозвиненішим фінансовим ринком світу
  2. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику
  3. Українцям ближче відносини з ЄС, а не з Росією, – опитування
  4. Україна у 2011 році зменшила сукупний держборг до 36% ВВП
  5. Україна має намір підвищити Чорноморському флоту РФ плату за оренду землі

Джерело : Korrespondent.net   |   Тема : News