У I кварталі світова торгівля зазнала падіння

За підсумками першого кварталу поточного року обсяги зовнішньої торгівлі товарами для країн G7 і БРІКС зазнали різкого скорочення. Про це йдеться в даних Організації економічного розвитку і співпраці, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Для країн цих груп обсяг імпорту (враховуючи сезонні коливання) у доларах «просів» на 9,5% порівняно з попереднім кварталом, а падіння експорту становило 7,1%.

За січень-березень зовнішня торгівля США зазнала спаду через трудові спори в портах на Західному узбережжі. Спад експорту дорівнює 7,1%, а імпорту ─ 4,2%.

У доларах США суттєво експорт та імпорт скоротився у Канаді ─ -10,9 і -7,9% відповідно. Проте в канадських доларах експорт впав лише на 2,9%, а імпорт навпаки зріс − на 0,5%.

Чимале падіння обсягів торгівлі (в $) було відмічене в усіх великих країнах ЄС. Так, у Німеччині за аналізований період експорт скоротився на 8,6%, а імпорт ─ на 8,2%. У Франції показники впали на 9,6% і 9,2% відповідно, а в Італії спад дорівнював 9,3% і 8,5%. Втім, в євро обсяги експорту та імпорту у цих трьох країнах зросли менше ніж на 1%.

У Великобританії обсяг зовнішньої торгівлі також «просів»: на 9,5% (імпорт) і на 12% (експорт).

В Японії обсяг експорту зменшився не так суттєво, як у багатьох розвинених країнах, ─ на 4,5%. А імпорт скоротився на 9,8%.

За аналізований період торгівля товарами в провідних країнах, що розвиваються, була слабкою. Так, обсяг зовнішньої торгівлі Індії скоротився майже на 20%. Цей показник є мінімальним від початку глобальної кризи 2008-го. В Китаї імпорт впав на 14,3%, а експорт ─ на 2,7%.

Експорт і імпорт у Росії впали до найнижчих показників від першого кварталу 2009 року, адже цьому посприяли ціни на нафту, міжнародні санкції і динаміка рубля.


Читати також:

  1. Експорт і імпорт товарів відчутно впав
  2. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами зросли
  3. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає
  4. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року
  5. Експорт українських товарів в ЄС виріс

Тема : News