У Києві виникла нова категорія житла

Усе частіше у столиці квартири у новобудовах класифікують як житло комфорт-класу. Ця категорія квартир є чимось середнім між економ- та бізнес-класом. Таку інформацію виданню Finance.UA повідомив головний архітектор проектної групи “Архиматика” Дмитро Васильєв.

Експерт зазначив, що раніше для визначення цієї групи житла використовували термін “економ-плюс”, але саме “комфорт” більш вдало характеризує категорію, адже мається на увазі житло з комфортною прибудинковою територією, розвиненою інфраструктурою, і в той же час − з невеликою площею квартир, що коштують дешевше, аніж бізнес-клас.

Зі слів пана Васильєва, наразі більше 10% об’єктів на столичному ринку позиціонують себе як категорія житло комфорт-класу.

Також стало відомо, що загалом українці охочіше продають квартири, аніж здають їх в оренду. Такі дані отримали аналітики Slando, проаналізувавши український ринок нерухомості.

Так, на кінець листопада поточного року на продаж було виставлено більше 550 тисяч квартири, з яких майже 450 тисяч − це пропозиції на вторинному ринку нерухомості. Натомість вакантних квартир для оренди дослідники нарахували майже 400 тисяч. З них 300 тисяч здаються в довготривалу оренду.

Найбільша різниця між квартирами, що здаються в оренду і продаються, спостерігається у Вінницькій, Волинській, Житомирській, а також Хмельницькій областях. Саме в цих областях на продаж виставлено майже вчетверо більше квартир, аніж для здачі в оренду. Натомість у Донецькій та Сумській областях пропозицій оренди житла більше, аніж виставлених на продаж.


Читати також:

  1. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  2. Кияни платитимуть за здачу житла в оренду
  3. Вартість оренди квартир в Україні
  4. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі
  5. Оцінка житла в Україні впала в ціні

Тема : News