У Києві зростає попит на оренду житла

Згідно з даними компанії SV Development, за квітень в Києві було здано в оренду 903 квартири. Цей показник на 25-30% більший, аніж у березні (715 договорів оренди). А у квітні минулоріч було укладено лише 614 угод. Таку інформацію повідомляє видання “Вести”.

Особливим є те, що найбільш активно орендарі цікавилися не компактними 1-кімнатними квартирами, як зазвичай, а 3-4-кімнатними апартаментами, які вартують 20-30 тис. грн щомісячно, а також будинками, вартість оренди яких становить 10-12 тис. у.о. кожного місяця. Про це зазначила Ірина Луханіна, експерт ринку нерухомості.

Таку тенденцію вона пояснює новою хвилею попиту з боку переселенців з Донбасу, які селяться по кілька сімей у великі квартири в дорогих районах столиці.

Що стосується середньої вартості оренди столичних квартир у валюті, то, за даними SV Development, за квітень-2015 вона знизилася на $1, зупинившись на позначці $434 за 1-3- кімнатну квартиру щомісяця. Втім, уже з кінця квітня – на початку травня, згідно зі статистичними даними порталу address.ua, вперше від початку року ціни зросли на 1%. Тож, наразі середня вартість оренди 2-кімнатної квартири в Києві дорівнює 494 у.о. на місяць, а трикімнатної − 848 у.о. У той же час, квартири на чотири кімнати вартують 2214 у.о.

За повідомленням агентства нерухомості Park Lane, особливо помітним зростання ставок у доларах було в сегменті елітного житла – тут ціни зросли на всі типи об’єктів. Таку ситуацію експерти пояснюють стабілізацією курсу валют і активізацією ринку нерухомості у цілому.


Читати також:

  1. У столиці зріс попит на найдешевше житло
  2. У Києві виникла нова категорія житла
  3. Кияни платитимуть за здачу житла в оренду
  4. В Україні купують менше житла
  5. Вторинне житло в Києві зросло у ціні

Тема : industry News,News