У нових будинках здорожчали квартири

За червень поточного року в новобудовах столиці медіанна вартість 1 кв. м квартир зросла на 1,8% порівняно з даними за травень, зупинившись на позначці 23 978 грн. Про це повідомляють аналітики порталу «Столична нерухомість», передає УНН.

З повідомлення стало відомо, що від початку року середня вартість 1 кв. м нового житла в Києві збільшилася на 3,8%, якщо зіставляти з показниками першого місяця літа 2015 року – знизилася на 5,2%. За звітний період ціна за 1 кв. м житла класу «економ» зросла на 0,7% до 16 546 грн, класу «комфорт» – впала на 0,3% до 21 383 грн, а бізнесового класу – підскочила на 0,9% до 27 987 грн. Що стосується преміального житла, то його вартість зменшилася на 1,3% і становить 43 989 грн за 1 кв. м.

Аналітики порталу прогнозують, що надалі ціни на житло не падатимуть. Так, зі слів Ігоря Кушніра, президента «Київміськбуду», прибутковість житлового будівництва наразі становить 10-15%, і ціну формує ряд факторів: зростання вартості будівельних матеріалів, витрати на етапі підготовки проектів, бюрократичні перепони, інфляція, підвищення заробітної плати тощо.

Експерт зазначає, що хоча забудовники і закуповують більшість будівельних матеріалів всередині країни, але в кожному українському товарі все одно є валютна складова, яка в середньому дорівнює 60%.

Також стало відомо, що в столиці нараховується майже 200 проблемних будов, що можуть стати довгобудами. Втім, будкомпанії дуже рідко беруться закінчувати чужий об’єкт. Про це 100realty.ua розповіла Оксана Голобородько, директор департаменту продажів «Укрбуд».


Читати також:

  1. Нові квартири у столиці здорожчали
  2. Що відбувається з цінами на квартири в Києві?
  3. Нові квартири в Києві здешевшали
  4. У лютому нові квартири зросли в ціні
  5. Вторинне житло в Києві зросло у ціні

Тема : industry News,News