У офшорах зберігаються трильйони доларів

Згідно з дослідженням міжнародної благодійної організації Oxfam на офшорних рахунках по всьому світу осіло близько 18,5 трлн дол., через що бюджети держав недораховують близько 156 млрд. дол.

У країнах Євросоюзу зберігається дві третини цієї суми – більше 12 трлн дол. Серед головних податкових оазисів – Андорра, Мальта і Люксембург, які допомагають уникнути податків в сумі понад 100 млрд дол. Крім того, у Великобританії і територіях, які їй належать, зосереджена третина всіх офшорних коштів, відзначають експерти Oxfam.

Разом з тим, за оцінками колишнього співробітника консалтингової компанії McKinsey&Co Джеймса Генрі, на офшорних рахунках заможні громадяни приховують від оподаткування від 21 до 32 трлн дол. Експерт стверджує, що офшорами користуються близько 10 млн осіб, при цьому 100 тис. з них володіють половиною всіх «прихованих» грошей.

Лідером з відтоку коштів у вільні від оподаткування зони є Китай. За 40 років з країни було переведено 1,189 млрд дол. У той же час з Російської Федерації в офшори виведено близько 798 млрд дол., щоправда, за значно менший проміжок часу – з 1990 року, підрахував Джеймс Генрі. Третє місце за Кореєю – 779 млрд дол. З України після 1990 року на офшорні рахунки перейшло 167 млрд дол.

Проте останнім часом спостерігається тенденція до послаблення політики дотримання банківської таємниці офшорними зонами, що негативно впливає на привабливість країн, які наважуються на такий крок. Серед них багато британських територій – Бермудські, Кайманові, Віргінські острови, Ангілья і Монтсеррат. Безподаткові зони потрапили під пильну увагу після квітневого витоку інформації, який розкрив особистості тисяч податкових “ухильників” по всьому світу.

Цікаво, що в Oxfam підрахували – сума коштів на офшорі в два рази перевищує необхідну для того, щоб вивести населення з категорії крайньої бідності.


Читати також:

  1. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів
  2. Китай інвестує в українське сільське господарство 6 млрд доларів
  3. Уряд розповів про макропоказники на наступний рік
  4. Українські фрілансери заробляють мільйони доларів
  5. Китай – найбільша торговельна держава світу, − Bloomberg

Тема : News