У січні українському авторинку передрікають колапс

Продажі легкових автівок в Україні у вересні поточного року скоротилися більше аніж удвічі порівняно із серпневим результатом і становили 13 тисяч автівок.

Зі слів експертів авторинку України, таку ситуацію спричинило введення утилізаційного збору, труднощі із реєстрацією автомобілів у МРЕВ, а також високий рівень попиту на автівки у серпні. Складнощі українського авторинку на цьому не скінчилися і ситуацію поглибило введення обмеження на розрахунки готівкою.

Згідно із прогнозом Олега Назаренка, голови Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів, за результатами жовтня продажі на авторинку дещо зростуть, до 15 тисяч проданих авто, тобто на 10%. Зростання очікується за рахунок сезонного попиту на автомобілі з боку аграріїв.

Експерт також зазначає: якщо в Україні після підписання Угоди про асоціацію з ЄС спецмито на іномарки не скасують, то вже у січні вітчизняний автомобільний ринок очікує колапс. Наразі імпортери автомобілів зайняли очікувальну позицію. Вони розпродують машини зі складів, які були завезені до 1 вересня.

Так, зі слів пана Назаренка, у вересні було розмитнено лише 300 авто, хоча до введення утилізаційного збору імпортери розмитнювали по 12-14 тисяч одиниць у місяць. Якщо ж спецмито не буде скасовано, то імпортерам не буде чого продавати, адже ввіз автомобілів за новими правилами і сплата податку принесуть їм неабиякі збитки.

Втім, у ЄС виступають проти утилізаційного збору і спецмита в Україні. Карл де Гюхт, Європейський комісар з питань торгівлі заявив, що Україна повинна вирішити питання щодо плати утилізаційного збору для підписання Угоди з ЄС.


Читати також:

  1. Продажі автівок скоротяться на 13%
  2. Українці активно скуповують автомобілі
  3. Виробництво українських автомобілів скоротилося майже на 25%
  4. Українських автівок меншає
  5. Стало відомо, у скільки українському бізнесу обходяться перевірки

Тема : News