У столиці зріс попит на найдешевше житло

У лютому орендні ставки на житло в Києві в доларі впали на 25% до $263-476 для 1 і 2-кімнатних квартир. Натомість ціни у гривні зросли на 25-30% до 6 тис. грн. Таку інформацію повідомляють “Вісті”.

За даними порталу Address.ua у Києві за лютий на ринок оренди квартир було виставлено практично 25,4 тисяч об’єктів, а це на 5% більше, аніж за попередній місяць. Але за звітний період було укладено лише 635 договорів оренди, повідомляє Сергій Костецький, аналітик SV Development.

Тож, склалася диспропорція – 40 квартир на одного реального клієнта. Така ситуація утримує ціни на оренду квартир від різкого стрибка через девальвацію. Гривневі ставки на оренду квартир у лютому підскочили на 25-30%, хоча курс виріс майже удвічі, повідомив експерт.

У доларовому еквіваленті ціни на оренду суттєво просіли. Максимальне падіння спостерігалося у сегменті найбільш ліквідного житла − ставки оренди на 1-кімнатні квартири здешевшали на 25%, а 2-кімнатні − приблизно на 22%. Про це повідомила Світлана Артюхова, спеціаліст з маркетингових комунікацій Address.ua.

Разом із тим суттєво зріс попит на оренду найдешевшого житла (вартістю до $200 на місяць). Так, якщо ще у січні цьогоріч кількість бажаючих зняти квартиру саме в цій ціновій категорії дорівнювала 17%, то у лютому цей показник становив 29%.

Згідно з прогнозами Сергія Костецького, у березні зростання ставок оренди продовжуватиметься: найдешевший сегмент (4,5-5 тис. грн) зросте на 1,2-1,5 тис. грн.


Читати також:

  1. В Україні купують менше житла
  2. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  3. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  4. Вторинне житло в Києві зросло у ціні
  5. Нові квартири у столиці здорожчали

Тема : industry News,News