У єврозоні зафіксована рекордна дефляція

У січні цьогоріч в єврозоні споживчі ціни продемонстрували зниження на 0,6% у річному вираженні. Таку інформацію повідомляє ресурс finance.ua, посилаючись на попередні дані Статистичного управління ЄС.

Так, попри очікування експертів падіння споживчих цін на 0,5%, за аналізований період дефляція у єврозоні стала найбільшою за всю історію валютного блоку. Нагадаємо, що у грудні 2014 року показник становив 0,2%.

Європейський центробанк оголосив програму викупу активів, масштаби якої перевищили очікування ринку. Це остання спроба регулятора поновити економічний ріст у єврозоні і перемогти дефляцію.

Обсяг кількісного пом’якшення (Quantitative easing, QE) може сягнути позначки у 1,1 трлн євро. Щомісячно регулятор викуповуватиме облігації на суму 60 млрд євро. Заплановано, що ця програма триватиме до вересня 2016 року.  Втім, аналітики мають сумніви щодо того, чи буде цього достатньо для підтримання зростання рівня інфляції в єврозоні до цільового рівня Центробанку (трохи нижче 2%). Аналітики прогнозують збереження дефляції у регіоні протягом майже всього 2015 року.

Споживчі ціни в регіоні без урахування таких мінливих факторів як ціни на енергетичні носії, продукти харчування і алкоголь, у січня показали приріст на 0,5%. У грудні показник дорівнював 0,7%.

У січні у валютному блоці вартість енергоносіїв просіла на 8,9%, а ціни на харчові продукти, тютюнові вироби і алкоголь зменшилися на 0,1%, натомість послуги здорожчали на 1%.


Читати також:

  1. Рівень безробіття в Єврозоні збільшився до 10,8%
  2. Інфляція у єврозоні вповільнилася
  3. У 2011 році зростання промислового виробництва склало 7,3%
  4. У єврозоні збільшилися роздрібні продажі
  5. Інфляція в Україні може сягнути 25%

Тема : News