Україна стала менш конкурентоспроможною

У світовому рейтингу конкурентоспроможності, який щороку складає всесвітній економічний форум, Україна втратила шість позицій, посівши 85 місце, повідомляє УНІАН.

Так, наша держава змістилася із 79 на 85 сходинку, а загалом до рейтингу увійшло 138 країн. Як стало відомо, розвитку країни не сприяє корупція, бюрократія і політична нестабільність, натомість показники якості вищої освіти, розвитку фінринку і ефективності ринку товарів було покращено.

Лідирує в рейтингу Швейцарія, а до ТОП-5 також увійшли Сінгапур, США, Нідерланди й Німеччина.

Зі слів Ольги Хоменко, експерта Українського інституту майбутнього з економічних програм, основними причинами, що перешкоджають державі будувати міцну конкурентоспроможну економіку, є складна ситуація з банківським сектором, зниження кредитного рейтингу України, а також погіршення захисту національних інвесторів, пише hvylya.net.

Окрім цього, менеджмент вітчизняної влади непрофесійний, оскільки до управлінських посад зазвичай залучають родичів і близьких. Значною проблемою є нездатність держави втримувати відтік науковців і талановитих людей. Так, Польща ініціює прийом 1,5 млн трудових мігрантів з України, а Угорщина підтримує цю ж ідею.

Оскільки в Україні держсистема не враховує потреби бізнесу, він втрачає вплив на умови прямого іноземного інвестування, адже не бере участі в інвестиційній політиці.

Також наша держава має неабиякі проблеми з розвитком бізнесу, значно погіршилися захист інтелектуальних прав і якість інфраструктури.

Слід зазначити, що Індекс глобальної конкурентоспроможності демонструє світові переваги тієї чи іншої країни, є вказівником для інвесторів і урядів інших держав.


Читати також:

  1. Україна стала більш конкурентоспроможною
  2. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  3. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  4. Україна втрачає інноваційний потенціал
  5. Україна зробила ривок у рейтингу конкурентоспроможності

Тема : News