Україна у списку найбідніших країн світу

Світові статки у 2015 році експерти оцінили в 250 трлн дол. Про це йде мова у звіті  Global Wealth Report, що був підготований дослідницькою компанією Credit Suisse. Загальна сума статків зменшилася вперше від 2008 року, що пов’язано із валютними коливаннями. Загалом же експерти прогнозують, що в усьому світі збережеться тенденція до зростання багатства, втім, середньорічні темпи зростання від очікуваних 7% впали до 6,6%.

Також аналітики компанії відзначили тенденцію до нерівності: так, 0,7% всіх жителів світу контролюють 45,2% багатства всього світу, що значно вповільнює розвиток середнього класу, який визнають головним рушієм економічного прогресу.

Як і раніше, світові статки в основному зосереджені в руках жителів США і Європи. Та, попри це, Китаю цьогоріч вдалося обігнати Сполучені Штати за показником зростання кількості представників середнього класу.

Україна у зазначеному рейтингу знаходиться серед найбідніших країн світу: показник багатства українців у розмірі $1437 на одну особу був оцінений як такий, що знижується. У свою чергу показник ВВП на душу населення становив $6,2. Україні компанію склали більшість країн Центральної Африки, Південної Азії, а також Білорусь і Молдова.

Зазначимо, що у звіті багатство оцінюється як вартість активів, зокрема інвестиції у фондовий ринок і нерухомість, окрім боргів.

До речі, згідно із заявою Ярослава Солтіса, екс-замголови Нацбанку, до 90% угод в Україні укладають без сплати податків. Експерт заявив, що більшість угод на ринку нерухомості країни проводиться за готівкові долари. Загалом в українців на руках валютної готівки втричі більше, аніж у банківській системі.


Читати також:

  1. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  2. До списку кращих навчальних закладів світу потрапили українські
  3. Україна на 1-му місці серед країн для бюджетного туризму
  4. Україна у ТОР-5 країн Європи за розвитком альтернативної енергетики
  5. Україна обійшла Норвегію, ОАЕ та Данію у рейтингу пріоритетних для ритейлу країн

Тема : News