Україна втратила позиції у розвитку IT

За повідомленням видання ZN.UA, в останньому рейтингу по розвитку IT-технологій, що був оприлюднений Міжнародним союзом електрозв’язку, Україна посіла  73 сходинку, втративши свої позиції.

Так, до ТОР-10 найбільш IT-розвинених країн потрапили Данія, Корея, Швеція, Ісландія, Великобританія, а також Норвегія, Нідерланди, Фінляндія, Китай і Люксембург.

Нагадаємо, що у попередньому рейтингу Україна займала 68 сходинку із 157-ми. Цьогоріч кількість країн, що взяли участь у рейтингу, зросла до 166. Вочевидь, саме це вплинуло на рейтинг України.

З даного рейтингу стало відомо, що Україна неабияк поступається у розвитку інформаційних технологій країнам СНГ, адже, до прикладу, Білорусія посіла 38-ме місце, Росія − 42-ге, а Казахстан − 53-тє.

При укладанні рейтингу Міжнародний союз електрозв’язку  враховував показник ICT Development Index, що відображає стан фіксованого зв’язку, мобільного, доступу до Мережі, рівень комп’ютерної грамотності громадян та низку інших.

Даний індекс для України був розрахований за результатами 2013 року і становив 5,15 п.

До речі, загальну кількість користувачів Мережі в світі експерти оцінили у 3 млрд чоловік, а найгірший рівень проникнення інтернету був зафіксований у країнах, що розвиваються.

На початку поточного року у Держагентстві з питань науки, інновацій і інформатизації з’ясували, що в Україні річний приріст айтішників не може забезпечити потреби галузі. Так, експерти прогнозують, що вже у 2015 році дефіцит цих фахівців становитиме майже 170 тисяч, серед них − 100 тисяч у IT-експорті і 70 тисяч на внутрішньому ринку.


Читати також:

  1. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  2. Україна посіла 67 місце у рейтингу ІКТ-розвитку
  3. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу
  4. Україна втрачає інноваційний потенціал
  5. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86

Тема : industry News,News