Українці активно скуповують автомобілі

За останніми спостереженнями, на українському ринку автівок неабияк зросли продажі, але українці віддають перевагу не новим автомобілям.

З першого вересня поточного року заплановано введення утилізаційного податку. Експерти прогнозують, що авто зростуть у ціні як мінімум на 5,5 тисяч гривень, адже найменша сума податку становить 4730 грн. Її доведеться сплатити покупцям нових машин із об’ємом електричного двигуна не більше 1 л. Тим, хто планує купити “більш об’ємну” автівку, доведеться платити більше.

Утилізаційне нововведення також стосується вантажних автомобілів. Приміром, за купівлю вантажівки з повною масою до 2,5 тони доведеться сплатити 8,8 тисяч гривень податку. Тобто, чим важча автівка, тим більше потрібно доплатити.

За останнім сім місяців попит на “старі” автомобілі зріс на 60%. Такі дані повідомляють у компанії AutoConsulting. Імпортери, в свою чергу, ввезли на територію України на 80% більше б/в автомобілів, аніж за такий самий період минулого року. А продажі нових автомобілів впали майже на 7%.

Експерти компанії зазначають, що у квітні перед введенням спецмита також спостерігався бум купівлі автомобілів на вторинному ринку, а зараз вже другий ажіотаж за рік.  Логічно, що люди бажають зекономити, доки автомобілі відчутно не подорожчали.

До речі, нещодавно повідомлялося, що введення спецмита не покращило показники вітчизняного автопрому, адже у липні цьогоріч продажі нових автомобілів впали на 15,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.


Читати також:

  1. Які автомобілі не подорожчають після введення нового мита
  2. Імпортні автомобілі можуть додатково зрости в ціні
  3. Введення спецмита не допомогло вітчизняному автопрому
  4. Вітчизняний авторинок відчутно просів
  5. У 2012 році найбільш активно кредитували торгові компанії

Тема : News