Українці не проти корупції
18.08.2016
За інформацією антикорупційної організації Transparency International Україна, рівень економічних свобод напряму пов’язаний зі ступенем терпимості до корупції в суспільстві. Окрім цього, низка досліджень демонструє, що жителі країн, де до корупційних явищ ставляться менш толерантно, вважають себе щасливішими.
Так, у Данії Індекс економічних свобод сягнув майже 80 балів зі 100 можливих, а значення Індексу сприйняття корупції було трохи більше 10%. Натомість в Україні 22% громадян виявляють лояльне ставлення до корупції, а Індекс економічних свобод дорівнює 46,8 балів.
Зі слів Андрія Марусова, голови правління організації, зараз ситуація щодо корупції значно краща, аніж 10 років тому, але Україна потребує ще 5-10 років, щоб сприйняття корупції зазнало змін. Так, Гонконгу знадобилося 20 років (1974-1993 рр.), щоб рівень нетерпимості суспільства до хабарництва зріс від нульової позначки до 36,7%.
Для того, щоб боротьба з корупцією була ефективною, слід удосконалювати закони і проводити дерегуляцію, позбавляючи таким чином чиновників можливості брати хабарі, здійснювати контроль влади за допомогою антикорупційних органів, а також чинити політичний тиск з боку суспільства, налаштованого проти корумпованості в країні.
Зараз лише 37,4% українців вважають корупцію негативним явищем.
До речі, у Світовому рейтингу сприйняття корупції CPI Україна посідає 130-те місце зі 168 можливих, повідомила прес-служба Transparency International. За 2015 рік держава покращила свою позицію лише на один бал, а в 2014 році посідала 142-гу сходинку зі 175.
Читати також:
Тема : News