Українці несуть гроші в банки?

Як стало відомого з офіційного повідомлення на сайті Нацбанку, за лютий обсяг вкладів фізосіб в банківській системі України продемонстрував приріст на 3,7%. Від початку року зростання становило 4,9%, а це 418,06 млрд грн, передає ubr.ua.

Так, другий місяць поспіль валютні вклади українців збільшуються. Приріст у лютому становив 3,7%, а від початку року − 12,5%. Станом на 1 березня еквівалент валютних вкладів дорівнював 236,45 млрд грн. Втім, чимала частина приросту може виявитися курсовою похибкою, адже через реформи статистики, проведені Нацбанком, точно оцінити цю суму неможливо.

Гривневі вклади українців за лютий також зросли на 3,7% до 181,6 млрд грн. Однак від початку року динаміка виявилася негативною – мінус 3,5%, адже в січні був відтік коштів з депозитів.

У корпоративному секторі в лютому спостерігалася позитивна динаміка, адже обсяг вкладів юросіб за місяць продемонстрував приріст на 2,5% до 327,5 млрд грн. Компанії однаково накопичували кошти як у гривнях, так і в валюті − на 2,5%.

Також з повідомлення Нацбанку стало відомо, що за минулий місяць відчутно піднявся рівень кредитування населення. Так, загальний кредитний портфель фізичних осіб зріс на 3,7%, а це 180,8 млрд грн.

Втім, експерти вважають такі дані сумнівними, адже інформації щодо обсягу кредитного портфелю в доларах не надано. А в гривневому еквіваленті показник зріс на 6,3%, що відбулося через зміну курсу. Зрозуміло, що за умов заборони валютного кредитування фізосіб така динаміка неможлива.


Читати також:

  1. Українці вкладають гроші в невеликі банки
  2. Українські банки втратили 1/5 депозитів
  3. Українці активно скуповують побутову техніку
  4. Українці втратили довіру до банків
  5. Кияни тримають на депозитах у середньому 26 тис. гривень

Тема : News