Українці обирають фріланс

Як свідчать результати опитування порталу hh.ua, 2/3 українських офісних працівників виявили бажання працювати на фрілансі, адже їм не буде зайвим додатковий заробіток. Втім, лише п’ята частина респондентів ризикнули б повністю перейти на віддалений режим роботи.

Слід зазначити, що лідерами з надання послуг з дому стали спеціалісти IT-галузі, які затребувані на міжнародному ринку, адже працюють краще і за менші кошти, аніж айтішники із США і країн Західної Європи.

Респондентів, що хотіли б бути фрілансерами, найбільше приваблює можливість гнучкого графіка роботи, можливість поєднувати кілька проектів одночасно, розпоряджатися власним часом і регулювати робочий процес.

Менша кількість учасників опитування серед переваг називають можливість мінімізувати неприємне спілкування і працювати “під настрій”.

Майже третина опитаних вважають, що фріланс вивільняє додатковий час, але лише п’ята частина зазначила, що такий спосіб роботи сприяє підвищенню продуктивності праці.

Серед факторів, що стримують українців від переходу “на вільні хліби”, – непостійні заробітки та відсутність гарантії оплати. Окрім цього, віддалена робота не допомагає побудувати кар’єру і не дає можливості переймати досвід колег шляхом спілкування вживу.

Серед менш популярних факторів – низький рівень оплати праці, а також відсутність можливостей для професійного зростання. Лише 1/7 частина опитаних серед проблем фрілансу зазначили складнощі із мотивацією і самоконтролем, а також нюанси комунікації із замовниками.

До речі, у 2015 році продуктивність роботи українських працівників впала на 1% порівняно з даними за попередній рік. Про це стало відомо з матеріалу Мінекономрозвитку, пише УНІАН.


Читати також:

  1. Українці обирають роботу не за спеціальністю
  2. Причини, з яких українці змінюють роботу
  3. Українці восени посилено шукають роботу
  4. Більшість українських фахівців хотіли б працювати за кордоном
  5. Що мотивує українців

Тема : industry News,News