Українці почали активніше використовувати банківські картки

Цьогоріч українці стали активніше користуватися банківськими картками для оплати за товари і послуги. Так, тільки за III квартал 2016 року обсяг безготівкових розрахунків сягнув 149,5 млрд грн, збільшившись на 16,56 млрд грн, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Частка безготівкових операцій за звітний період зросла з 34,9% до 35,8%, а за серпень − вересень поточного року нашими співвітчизниками було здійснено 459 млн розрахунків картками. У платіжних терміналах було проведено 35,9% від загального обсягу операцій.

Частка переказів приватних осіб із картки на картку дорівнювали 33,1%, а операції в Мережі становили 27,8%. Ще 3,2% – це розрахунки, здійснені з використанням електронних пристроїв самообслуговування.

Результат дев’яти місяців поточного року виявився рекордним для банків за сумою безготівкових розрахунків і кількістю операцій. Так, за звітний період українці здійснили 1 272 млн платежів з використанням платіжних карток на загальну суму 398 млрд грн.

Готівкою при безготівкових розрахунках наші співвітчизники отримали 30% від сумарної кількості операцій із платіжними картами або 732 млрд грн.

До речі, за підсумком січня − жовтня поточного року оборот роздрібної торгівлі в Україні зріс на 3% (до 932,9 млрд грн), якщо порівнювати з даними за аналогічний період 2015 року  у зіставних цінах, повідомляє Держстат, пише УНІАН.

Найвищі показники були зафіксовані на Київщині і Львівщині – +7,1% і +6,3% відповідно. Натомість зниження обороту зафіксували в Житомирській області − на 4,9%.


Читати також:

  1. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  2. В Україні зникає готівка
  3. Українці почали купувати більше автівок
  4. Українці стали частіше використовувати Інтернет
  5. Українські банки заробили вдвічі менше

Тема : News