Українці почали купувати більше товарів

Попри нелегкі часи українці почали частіше купувати дорогі товари, пише businessua.com. Так, порівняно з результатом минулого року обсяги купівлі побутової техніки й автомобілів цьогоріч зросли в середньому на 30%.

Серед причин учасники ринку називають розвиток кредитування споживачів, відкладений попит, незначне зростання середнього заробітку українців, а також те, що люди зараз почуваються впевненіше щодо своїх прибутків. Втім, очікування щодо економіки в цілому, як і раніше, песимістичні. Тож через таку недовіру споживчі настрої населення зростають повільно.

За цей рік найбільше підвищився попит на смартфони – на 40%. Також неабияк зросли продажі побутової техніки – на 16% й електроніки для офісів – на 12%. На 10% частіше наші співвітчизники придбавали ноутбуки, монітори, стаціонарні ПК.

Цікаво, що активним також був ринок нових автомобілів. Тут продажі порівняно з даними 2015 року зросли на 40%.

Щодо роздрібної торгівлі, то тут відбулося пожвавлення. Так, за десять місяців минулого року українці витратили на придбання товарів 828 млрд грн, цьогоріч – 932 млрд грн.

Найактивніше купували товари у столиці, на Львівщині і Кіровоградщині. Лідером в абсолютних значеннях традиційно став Київ, де обсяг торгівлі вроздріб становив 147 млн грн. Загалом невелике зростання було зафіксоване в усіх областях країни.

До речі, у листопаді обсяг депозитів в українських банках у гривнях зменшився на 0,3% до 408,328 млрд грн. Падіння в доларах дорівнювало 2,1% до 13,492 млрд дол., повідомляє УНІАН.


Читати також:

  1. Українці почали купувати більше автівок
  2. Українці стали купувати більше техніки
  3. Українці купують більше техніки
  4. Українці активно скуповують побутову техніку
  5. Українці стали купувати більше електромобілів

Тема : industry News,News