Українці працюють понаднормово

Згідно з інформацією соціологічної групи “Рейтинг”, якою було опитано 1580 осіб працездатного віку з різних регіонів України віком 18−65 років, понад 50% українців працевлаштовані офіційно і більшість (88%) працюють за наймом, пише hyser.com.ua.

Найбільша кількість працюючих – на Сході (67%), а найменша – на Заході (57%). Аналітики з’ясували, що працевлаштованих більше серед тих, хто має вищу освіту. Це пов’язано з тим, що на Сході є міста-мільйонники з розвиненою інфраструктурою і виробничими підприємствами.

За результатами опитування, 43% жінок і 36% чоловіків – безробітні, адже особи прекрасної статі під час студентства рідше працевлаштовуються, їм складніше змінити роботу після 40 років. Окрім цього, чимало жінок «випадають» з трудової діяльності через вагітність і декретну відпустку.

Щодо умов праці, то майже половина респондентів відзначають, що на роботі відчувають дуже високий рівень нервового напруження. Аналітики пов’язують це з тим, що 39% учасників опитування працюють понаднормово і лише 62% працівників за це доплачують.

Також стало відомо, що жінки і жителі сіл частіше зайняті неповний робочий день, а що вищий рівень освіти і прибутків, тим менше серед опитаних тих, хто працює вночі. Водночас чоловіки погоджуються на нічні зміни частіше за осіб прекрасної статі.

Варто зауважити, що підвищення мінімальної заробітної плати майже зрівняло зарплату, приміром, прибиральниці і молодого лікаря або вчителя, адже зміни до тарифної сітки не внесено. Таку ситуацію можна було б вирішити за рахунок місцевих бюджетів, але в них немає коштів.


Читати також:

  1. Українські офісні працівники менше працюють понаднормово
  2. Українці чекають на IKEA
  3. Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю
  4. Як часто українці змінюють авто?
  5. Українці стали частіше використовувати Інтернет

Тема : industry News,News