Українці продають “невигідне” житло

Охочі придбати житло зараз активно цікавляться недорогими квартирами у столиці, повідомляє портал Adress.ua, адже за останній рік бюджет покупця значно зменшився.

Так, якщо ще в першому півріччі минулого року на порталі запити на купівлю квартири в ціновому діапазоні до 30 тис. дол. становили 47% від загальної кількості, то на кінець грудня цей показник зріс до 53%.

Найактивніше покупці шукають одно- і двокімнатні помешкання площею до 50 м2. Частка таких запитів дорівнює 45%. У той же час попит на житло вартістю понад 100 тис. дол. падає − лише 5%.

Учасники ринку нерухомості повідомляють, що попит на квадратні метри старого фонду зростає за рахунок зниження цін і масового продажу квартир у нещодавно зданих будинках. Нагадаємо, що в 2016 році вартість вторинного житла в середньому знизилася на 13,5%.

Експерти порталу також повідомляють, що 71% виставлених на продаж квартир розташовані на правому березі Дніпра. Здебільшого це двокімнатні і трикімнатні помешкання в Голосіївському, Печерському і Шевченківському районах.

У середньому квартира, виставлена на продаж, продається за 41 день, що на 63% менше за показник аналогічного періоду 2015 року.

Очікується, що цьогоріч ціни на нерухомість і надалі падатимуть, а кількість охочих придбати житло в Києві зростатиме.

Продавці позбуваються квартир старого фонду через їхню низьку енергоефективність і високі комунальні платежі. Тож у 2017 році  ціни в цьому сегменті можуть знизитися ще на 10−12%.


Читати також:

  1. Обсяг пропозиції квартир на «вторинці» зріс
  2. У столиці зріс попит на найдешевше житло
  3. Нове житло у передмісті Києва стрімко дорожчає
  4. Як комунальні тарифи впливають на попит на житло?
  5. Українці розкуповують однокімнатні квартири

Тема : industry News,News