Українці розпродують офіси

За повідомленням аналітиків сайту Slando, за останнє півріччя в Україні кількість пропозицій продажу комерційної нерухомості зросла на 35,5%. Про це пише business.vesti.ua.

Зі слів гравців ринку нерухомості, наразі малий і середній бізнес згортається стрімкими темпами, не лише у центральних районах міст, але й на периферії. Втім, попри збільшення числа пропозицій нерухомості, кількість угод купівлі-продажу особливо не зросла.

Українці в нинішніх умовах готові купувати комерційну нерухомість лише у разі суттєвих знижок від продавця. Ті власники приміщень, які не готові знижувати ціну, займають вичікувальну позицію, здаючи нерухомість в оренду. Але конкуренція на ринку оренди комерційних приміщень також загострилася, тому й тут продавці йдуть на знижки до 30%.

Зараз найбільшим попитом користуються невеликі офісні приміщення, адже чимало компаній скорочують штат, тому великі площі перестають бути затребуваними. Також деякі компанії переїжджають із центральних районів міст на околиці, але таке явище ще не стало масовим.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві стали будувати менше офісних приміщень. Так, за підсумками 2013 року було введено в експлуатацію сім нових бізнес-центрів, загальна площа яких становила 125 тис. кв. м. Цей показник є удвічі меншим, аніж у 2012 році. Про це повідомляли експерти консалтингової компанії UTG.

За 2014 рік у столиці планують завершити будівництво ще п’ятірки великих проектів, загальна площа яких становитиме 106 тис. кв. м. Зі слів керівника стратегічного консалтингу UTG Віктора Оборського, ринок офісної нерухомості не зможе поглинути таку кількість пропозицій, адже вже 1/4 частина офісів А класу і 1/6 класу В простоює. Очікується, що введення в експлуатацію нових об’єктів спричинить падіння орендних ставок до 10%.


Читати також:

  1. Інвестиції у ринок нерухомості зростуть?
  2. Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”
  3. Які автівки продають українці
  4. Українці змушені змінювати форму зайнятості
  5. У Києві виникла нова категорія житла

Тема : industry News,News