Українці стали купувати менше столичного житла на виплат

За підсумками 2015 року обсяг продажів житлових приміщень у Києві впав на 10-15%, якщо порівнювати з показниками 2014 року – до 30% сумарної кількості проданого житла. Таку інформацію передає УНІАН із посиланням на дані компанії “Інтергал-Буд”.

У повідомленні йдеться, що приблизно 30% квартир у нових будинках продають на виплат, а решту – за всією вартістю. Порівняно з 2014 роком у 2015 обсяги продажів з повною оплатою зросли на 10-15%.

Аналітики компанії пов’язують зазначену ситуацію  з тим, що торік чимало угод було укладено за рахунок коштів, які українці знімали з депозитів. Окрім цього, кількість покупців, що були готові купувати житло за повну ціну єдиним платежем, зросла за рахунок переселенців.

Та, попри це, експерти прогнозують, що через падіння купівельної спроможності населення через зниження рівня прибутків, цього року обсяг угод із придбання на виплат може зрости.

Анна Лаєвська, керівник аналітичного відділу “Інтергал-Буд”, зазначає, що якщо раніше покупець мав бюджет на покупку квартири 50-60 тис. дол., то наразі первинна сума становить 30-40 тис. дол., тому є ймовірність зростання відсотка придбання квартир на виплат.

Експерт відзначає, що інструмент розстрочки вигідний не тільки для покупців, але й для забудовників, адже так останні можуть збільшити обсяг продажів за рахунок приваблення нових клієнтів, які не мають можливості внести 100% вартості одразу. Натомість покупці мають можливість придбати квадратні метри з мінімальною переплатою та розподілити свої ризики в часі.

До речі, більшість девелоперів готові надати розстрочку на час будівництва (півтора-два роки) або до трьох років опісля введення будинку в експлуатацію.


Читати також:

  1. Українці стали купувати більше техніки
  2. В Україні купують менше житла
  3. Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”
  4. Лише 5% житла кияни купують з допомогою держави
  5. Українці стали частіше літати

Тема : News