Українці суттєво скоротили свої витрати

Як передає видання “Капітал”, в Україні обсяг роздрібної торгівлі впав вперше за останні чотири роки. Так, продажі уроздріб у співставних цінах за січень-липень впали на 1% порівняно з аналогічним періодом 2013-го року.

Держстат повідомляє, що товарооборот за перші сім місяців поточного року становив 495,2 млрд грн. Цікаво, що у грошовому вираженні цей показник продемонстрував приріст, натомість у січні-липні минулого року він становив 476,5 млрд грн. Експерти таку різницю пояснюють інфляцією, що від початку 2014-го вже досягла значення у 12%.

До речі, востаннє спад роздрібних продажів Держстат фіксував ще у квітні 2010 року. Тоді українська економіка оговтувалася від наслідків фінкризи. А за останні кілька кварталів роздріб показував уповільнення темпів росту, але не падіння.

Наразі саме східні області країни показують найбільший спад продажів: у Донецькій області показник “просів”на 12,2%, а на Луганщині − на 19,6%. Також аналітики зафіксували спад продажів у Волинській області, Миколаївській, а також у столиці. Натомість Київщина (без Києва) показала найбільше прискорення темпів продажу серед усіх регіонів − 4,8%.

Зі слів Василя Юрчишина, директора економічних програм Центру Разумкова, така ситуація не є неочікуваною, адже на фоні загального падіння економіки, девальвації гривні і прискорення темпів інфляції громадяни намагаються скоротити свої поточні споживчі витрати.

Аналогічними є дані компанії Gfk Ukraine щодо споживчих настроїв українців. У червні аналітики зафіксували невелику активізацію купівельної спроможності українців, натомість у липні бажання купувати зникло. Економісти пов’язують це зі зменшенням оптимізму опісля проведення президентських виборів, адже протистояння на Донбасі продовжується.

Втім, представники компанії відзначають позитивні настрої українців щодо довготривалих очікувань розвитку економіки.


Читати також:

  1. Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”
  2. Компанії України скоротили обсяг вантажоперевезень
  3. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  4. Вітчизняний авторинок відчутно просів
  5. Зростання роздрібного товарообороту вповільнилося до 9%

Тема : News