Українці віддають перевагу малолітражкам

За повідомленням видання “Вести”, за березень цьогоріч українці придбали 11 221 автівку, з них 97% − це новенькі автомобілі з салонів. Цей показник на 28% менший порівняно з попереднім місяцем і на 52% порівняно з березнем 2013 року.

Утім, така ситуація не здивувала автомобільних дилерів, адже у лютому українці активно купували автомобілі за старими цінами (допоки курс долару не підскочив), намагаючись позбавитися від нестабільної гривні. Про це зазначає Дмитро Деменко, комерційний директор “Автоальянсу”.

Гравці ринку очікують на подальший спад продажів автомобілів, адже від 1 квітня акцизний збір зріс удвічі, тому через подорожчання авто купуватимуть їх ще на 5% менше.

Так, збільшення акцизного збору призвело до здорожчання автомобілів залежно від об’єму двигуна у проміжку від 65 євро до 7 тисяч євро (від 1,3 літра до 6 літрів відповідно). Втім, очікується, що здебільшого продавці не підніматимуть ціни пропорційно до літражу двигуна, а просто розподілять здорожчання на всі авто.

З метою економії коштів водії віддаватимуть перевагу дешевшим авто, тому попит на транспорт з невеликим об’ємом двигуна зросте, що вже відчувається останніми місяцями. Пан Деменко підкреслює, що наразі автівки з об’ємом двигуна 1,4-2 л становлять 75% продажів.

Щодо загальної ситуації на ринку, то за останній місяць українці найбільш активно купували автомобілі ЗАЗ (1441), на другому місці розташувався Geely (1429 одиниць), а трійку найпопулярніших авто замикає Toyota (1037 авто).

Також прикметною стала нова тенденція: водії рідше оновлюють свої авто. Якщо ще 5 років тому автівку змінювали кожні 2-3 роки, то наразі авто на заміну купують раз на 5-6 років.

Окрім цього, стало відомо, що кредити на автомобілі неабияк здешевшали. Так, максимально просіли ставки по автокредитам на нові автівки − до 14,5%-18,2% річних, натомість вартість позик на б/в машини впали до 19-22% річних. Про це свідчить дослідження “Власть Денег” станом на 10 лютого.


Читати також:

  1. Українці віддають перевагу дизельним авто та “автоматам”
  2. Українці віддають перевагу “таблеткам”
  3. Українці активно скуповують автомобілі
  4. Інвестори віддають перевагу “хмарі”
  5. Як часто українці змінюють авто?

Тема : industry News,News