Українці вкладають кошти у нерухомість за кордоном?

Згідно з повідомленням видання “Капітал”, українці прагнуть вберегти свої накопичення у гривні від девальвації, скуповуючи нерухомість за кордоном.

Так, віце-президент професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал зазначає, що кількість запитів на пошук зарубіжних квадратних метрів у 2014 році, порівняно із 2013-м, зросло у 3-4 рази.

Експерт зазначив, що попит на зарубіжну нерухомість зростав навіть у  січні, що є традиційно неактивним. Втім, Топал уточнює, що далеко не всі потенційні покупці уклали угоди.

Ярослава Чапко, директор консалтингової компанії City Development Solution, підтверджує, що за 2014 рік продажі житла за кордоном зросли на третину. Так, найбільш активно українці вкладають кошти в апартаменти у Туреччині, Болгарії та Іспанії. Анатолій Топал додає, що українці також цікавляться житлом у Чехії, Прибалтиці, Німеччині і Словаччині.

Найбільшим інтересом зі сторони українців користується нерухомість вартістю  $80−$150 тисяч. Приміром, у Туреччині нову квартиру можна придбати за ціною $900−950 за м2. За $80 тисяч тут можна придбати житло з однією спальнею неподалік від моря. У Болгарії власником невеликої 1-кімнатної квартири у новобудові (неподалік від моря) можна стати за €22,5 тис.

Однією із причин, з яких українці цікавляться нерухомістю за кордоном, є прагнення вберегти свої заощадження, які вони забирають з банків. Так, згідно зі статистикою НБУ, за 2014 рік відтік депозитів населення становив 126 млрд грн.


Читати також:

  1. Інвестори активно вкладають кошти у комерційну нерухомість
  2. У проблемних країнах Європи значно подешевшала житлова нерухомість
  3. Українці вкладають гроші в невеликі банки
  4. Понад 80% українських студентів прагнуть працювати за кордоном
  5. У грудні продажі житла підскочили вдвічі

Тема : industry News,News