Українці все частіше купують через Мережу

Порівняно із показниками за 2012 рік у 2013 українці значно активніше купували через Мережу всі категорії товарів. Так, показник зріс на  6-18 пунктів. З даних дослідження компанії GfK Ukraine стало відомо, що найчастіше онлайн-покупці купують побутову та комп’ютерну техніку і електроніку: у 2013 році 73% респондентів відзначили цю категорію, натомість у 2012 таких було 64%.

Отже, українці найактивніше в Інтернеті купують цифрову техніку, в тому числі мобільні телефони, комп’ютери, електронні книги та ін., а також малу побутову техніку та аксесуари: веб-камери, клавіатури тощо. Дещо менше купують онлайн аудіо-відео пристрої та велику побутову техніку.

На другому місці за популярністю знаходиться одяг – 50% респондентів купували його онлайн протягом останнього року. А третє місце розділили косметика та парфумерія і аксесуари та подарунки.

Також стало відомо, що чоловіки активніше за жінок купують онлайн побутову і комп’ютерну техніку, електроніку, автомобільні товари, а також спортивні та будматеріали. У той час як жінки є активними покупцями одягу, взуття, книг та дисків, косметичних засобів і парфумерії, товарів для дітей і тварин, а також продуктів харчування.

Щодо тенденцій 2013 року, то українські онлайн-покупці більше користувалися інтернет-аукціонами, сайтами з об’явами і прайс-агрегаторами. За останні 12 місяців переважна більшість опитаних користувалися інтернет-аукціонами чи дошками об’яв. А майже 80% опитаних онлайн-покупців використовували сайти для порівняння цін. Щодо “купонних” сайтів, то інтерес до них стрімко втрачається: у 2013 році ними користувалися 38% покупців, хоча ще у 2012 таких було 45%.

Окрім цього, дослідження демонструє, що українці сміливіше замовляють товари в іноземних інтернет-магазинах. Так, за 2013 рік ними скористалися 26% опитаних, а у 2012 – всього 18%.


Читати також:

  1. Обсяг вітчизняної електронної торгівлі перевищить $2 млрд
  2. Більшість українців виходять в Мережу з ПК і смартфонів
  3. Що купують українці в Мережі
  4. 2/3 смартфонів використовують для виходу в Мережу
  5. Які автомобілі українці купують найохочіше?

Тема : industry News,News