Українців збираються пересадити на електрокари

У планах Мінінфраструктури – відміна податків на автомобілі з електричним приводом і часткове відшкодування покупцям вартості транспортних засобів, пише видання “Сегодня”.

Так, відомство поставило за мету збільшити частку електрокарів на дорогах України до 15% на 2020 рік. Очікується, що такі автомобілі здешевшають на 21-22%. Звичайно, якщо міністерство втілить в життя заяви щодо підтримки екотранспорту. Для виробників вітчизняних електрокарів також обіцяють послаблення – відміну податку на землю і прибуток.

Втім, чи варто очікувати здешевшання електромобілів вже цьогоріч? Зараз в Україні нараховується близько 3 тис. автівок з електричним приводом, але в структурі загальних продажів минулого року їхня частка становила лише 0,7%.

У планах Міністерства інфраструктури до 2021 року звільнити імпортні електромобілі від ПДВ (16,8%), пенсійного збору (4,8%) та акцизного, що зараз становить 109 євро. Також планується податкова знижка для автодилерів на податок на прибуток і відшкодування частини вартості екологічного транспортного засобу покупцю.

Вітчизняним виробникам обіцяють відміну ПДВ і пільгову ставку податку на землю до 2028 року. А пенсійний збір планують скасувати лише до 2021 року.

Очікується, що привабливі умови для електромобілів зацікавлять таких крупних виробників, як Toyota, Hyundai, Volkswagen, Nissan та ін.

Зі слів Сергія Богуша, виконавчого директора Української асоціації учасників ринку електромобілів, покупцям не слід сподіватися на відшкодування частини вартості автівки, адже в Україні існують труднощі навіть з виплатами пенсій, тож покупцям електричних автомобілів просто можуть не знайти коштів.

До речі, більшість наявних на українських дорогах електрокарів придбали торік. Так, у 2016 році українці стали власниками понад 1 600 таких автомобілів, у 2015-му купили 731 автівку, а в 2014-му – лише 95.

Такий стрибок продажів пов’язаний з відміною торік мита в 10%. Хоча за показником зростання реалізації Україна й випередила Польщу й Росію, але за кількістю – досі відстає. Приміром, у Норвегії електрокарів більше 22 тис., а їхня частка становить 16% від загальної кількості автівок у країні.

Зі слів Олександра Кравцова, виконавчого директора компанії ElectroCars, у 2017 році покупцям не слід розраховувати на здешевшання екологічних транспортних засобів, адже в середньому в Україні прийняття закону триває рік, тож якщо міністерство активно працюватиме над втіленням проекту вже зараз, у середині 2018 року населення зможе придбати електромобілі за нижчою ціною.


Читати також:

  1. Українці активно купують нові авто
  2. Продажі на українському авторинку найвищі в Європі
  3. Українці стали купувати більше електромобілів
  4. Споживча довіра українців зростає
  5. Дедалі більше українців працюють з дому

Тема : industry News,News