Українцям ближче відносини з ЄС, а не з Росією, – опитування

Громадяни України віддають перевагу двом зовнішньополітичним напрямам – відносинам з ЄС та Росією, про що свідчить динаміка результатів опитувань Центру Разумкова з лютого 2000 року по жовтень 2011-го.

Згідно з результатами дослідження Центру Разумкова, текст яких має видання “Дзеркало тижня. Україна” (ZN.UA), якщо протягом останніх років (2006-2010) пріоритет переважно віддавали російському напряму, то у 2011 році спостерігається послаблення проросійської орієнтації громадської думки.

Ще в лютому кількість тих, хто вважав пріоритетним для України російський напрям, перевищувала кількість прибічників європейської інтеграції. Проте, починаючи з квітня 2011 року, кількість перших і других статистично значно не відрізняється.

У Центрі Разумкова зазначають, що геополітичні орієнтації мають чітко виражений регіональний характер: на заході країни домінує європейська орієнтація, на півдні та сході – проросійська, а в центрі ситуація постійно змінюється. Так, якщо в листопаді 2009 року 50,9% жителів центрального регіону віддавали перевагу розвитку відносин із Росією і лише 25,9% – відносинам із країнами ЄС, то в жовтні 2011-го ситуація була кардинально іншою: 47,7% жителів регіону вважали пріоритетними розвиток відносин з ЄС та 29,1% – із Росією.

На думку експертів, зниження проросійських зовнішньополітичних орієнтацій протягом 2011 року може пояснюватися певним розчаруванням громадян в ефективності курсу на налагодження рівноправних партнерських відносин із Росією, що було одним з основних гасел Віктора Януковича та Партії регіонів під час президентської виборчої кампанії.

Суттєво також відрізняються геополітичні орієнтації представників різних поколінь. Так, європейський напрямок частіше, ніж російський підтримують респонденти молодше 50 років, старші ж частіше підтримують російський напрямок.

Опитування проводив Центр Разумкова з лютого 2000 року по жовтень 2011-го. Останнє опитування проведено 29 вересня – 4 жовтня 2011 року. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.


Читати також:

  1. Україна має намір підвищити Чорноморському флоту РФ плату за оренду землі
  2. Перекіс у бік комфорту: стрімке подорожчання офісів у столиці
  3. Попит на елітну нерухомість Києва зупинився
  4. Фінансування держпрограм у агросекторі збільшать
  5. «Дніпроенерго» планує позичити 1,8 млрд грн.

Джерело : Інтерфакс-Україна   |   Тема : News