Українцям пропонують більше роботи за кордоном

Цьогоріч кількість вакансій для українців від працедавців США, Європи, Китаю і Канади зросла в 1,5 рази порівняно з минулим роком, зазначає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter, пише ubr.ua.

У базі порталу наразі майже 10% пропозицій від закордонних працедавців. Вони здебільшого шукають спеціалістів із вищою освітою і різноробочих. Найчастіше українцями цікавляться в Польщі, Німеччині й Італії.

Зі слів Тетяни Пашкіної, HR-експерта порталу rabota.ua, у 2016 році неабияк зросла кількість програмістів, що працюють з дому. Саме віддалених IT-фахівців зараз часто обирають працедавці, зменшивши кількість пропозицій із можливим переїздом.

Останнім часом також впав інтерес іноземців до програм Au-Pair, що передбачають прийом учасників у сім’ю, забезпечення харчуванням і символічною оплатою за певні види робіт. Натомість активно зростає попит на українських пекарів, кухарів, кондитерів. У таких фахівцях зацікавлені в Катарі, Казахстані, Франції, Омані, на Кіпрі та в Польщі.

Найбільше українських працівників традиційно потребує Польща. На порталі rabota.ua із 2, 5 тис. іноземних вакансій половина припадає саме на цю країну. До речі, із 2017 року умови працевлаштування наших співвітчизників у сусідів значно спростяться, що спричинить більший відтік вітчизняної робочої сили.

Польські компанії, в основному, шукають вантажників, механіків, складських пакувальників, слюсарів, електриків, зварювальників, столярів, швачок, монтажерів металоконструкцій тощо. Адже місцеві робочі їдуть на роботу в Західну Європу. Практично таких самих фахівців потребують країни Прибалтики і Чехія.


Читати також:

  1. Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців
  2. Що відбувається з ринком праці у 2015 році?
  3. Чим «порадував» ринок праці в травні?
  4. У липні український ринок праці активізувався
  5. Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?

Тема : News