Українцям радять скуповувати нерухомість

В Україні спад вартості житла становив 10,5% за рік, що є одним із найбільших показників серед інших країн світу. Про це повідомляють у міжнародній брокерській компанії Knight Frank, пише businessua.com.

Також значне зниження цін на квартири було зафіксоване в Туреччині (-15,3%), Швеції (-12,9%), Новій Зеландії (-11%). Відчутно здешевіли квадратні метри також у Тайвані (-6%), Греції (-5,4%) та Гонконгу (-5,2%).

Прогнози експертів компанії містять мало позитиву для тих, хто запланував продаж житла на найближчий час, і для забудовників. Втім, для потенційних покупців ситуація на українському ринку нерухомості сприятлива. Аналітики компанії передрікають, що вартість квартир в Україні зменшуватиметься й надалі.

Зі слів економіста Олександра Охріменка, ціна на квадратні метри в нацвалюті зросла, а в доларах – впала. Але можна говорити про зниження вартості, адже українці не довіряють гривні, збираючись продати або купити крупні товари. Тож за таких умов можна констатувати здешевіння.

Станом на кінець червня поточного року ціни на житло впали в усіх областях України.

У повідомленні також йдеться, що минулий рік виявився одним із найскладніших для вітчизняного ринку нерухомості, адже кількість угод була незначною, а на початок 2016 року ще зменшилася на 30-50%. Учасники ринку прогнозують, якщо ситуація збережеться, то до  кінця поточного року квадратні метри продовжать дешевіти – ще на 20%.


Читати також:

  1. Ринок нерухомості досягнув дна?
  2. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  3. Прогноз: у вересні ціни на столичну нерухомість почнуть зростати
  4. Українська нерухомість подорожчала
  5. Ціни на нерухомість знизяться

Тема : News