Україні потрібно більше айтішників

Cьогодні IT-спеціальності в Україні  дуже популярні: українці прагнуть здобути професію системного адміністратора, програміста, тестувальника програмного забезпечення тощо. Традиційно заробітні плати таких фахівців одні з найвищих на вітчизняному ринку праці.

Тож у зв’язку з чималим попитом на таких спеціалістів влада збільшила держзамовлення на IT-професії. Таку інформацію повідомила Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки, інформує glavcom.ua.

Зі слів пані Гриневич, Мінекономіки збільшило державне замовлення на програмістів і фахівців IT-сфери, адже наразі спостерігається їх нестача на ринку праці. Окрім цього, була збільшена кількість бюджетних місць на технічні напрями навчання, зокрема інженерні.

Експерт зазначила, що ці спеціальності міністерство визначило, керуючись не тільки поточним попитом на спеціалістів, але й прогнозами на наступні п’ять−шість років, хоча інститути прогнозування розвитку ринку праці зараз розвинені слабко.

Щоправда, було зменшено обсяг державного замовлення за напрямами «Правознавство» і «Економіка», оскільки таких фахівців наразі достатньо. Окрім того, на ці спеціальності є значний попит навіть за контрактом. “Люди готові платити за навчання на юридичних, економічних і філологічних спеціальностях”, – каже пані Гриневич.

До речі, стало відомо, на яку роботу можна розраховувати подалі від міст-мільйонників. В Україні містами, де найменше проблем із працевлаштуванням, традиційно є столиця, Харків, Одеса, Дніпро, а також Львів. Тут працедавці оприлюднюють найбільшу кількість пропозицій.

Натомість у регіонах затребуваними є спеціалісти з продажу, представники виробничих спеціальностей, у т.ч. й аграрії. Також є попит на касирів, операторів АЗС, охоронців тощо. Часто трапляються вакансії логістів, водіїв і кур’єрів.


Читати також:

  1. Зарплати айтішників зростають
  2. Хто в Україні шукає роботу?
  3. Більше 50% українців працюють не за фахом
  4. Українці більше купують нерухомість
  5. Усе більше російських топ-менеджерів переїжджають до України

Тема : industry News,News