Українська економіка: коли очікувати на підйом?

Як стало відомо зі слів Юлії Ковалів, замміністра Мінекономрозвитку, цьогоріч слід очікувати позитивної динаміки зростання української економіки. Про це повідомляє видання metronews.ua.

Пані Ковалів зазначила, що озвучений прогноз побудований на нових даних щодо економічної ситуації в країні.

Окрім зростання ВВП, українцям у 2016 році варто сподіватися на зростання промисловості − експерти передрікають приріст у розмірі 1%, так само як і ВВП.

До речі, як повідомив Павло Погиба, голова Ради територіальної організації Києва, віце-президент Асоціації платників податків Києва, на позачергових зборах Асоціації, рівень тіньової економіки в Україні оцінюють в 50-70%, адже наразі лише надприбуткові підприємства мають змогу вчасно сплачувати податки, натомість інші працюють у “тіні”. До тінізації призводять не лише високі податки, але й корумпованість контролюючих органів.

Зі слів експерта, влада розвинених країн підтримує дрібний і середній бізнес, адже він приносить значну частину прибутків у казну. Так, у Європі на малих та середніх підприємствах працюють 68% зайнятого населення, де в сукупності виробляється 58% від ВВП.

До прикладу, в Італії малий і середній бізнес формує 95% прибутків держави, натомість в Україні цей показник становить лише 5-6%.

Також стало відомо, що на відкритті «Українського тижня» Йоганнес Хан, член Єврокомісії з політики сусідства, зазначив, що в боротьбі з корупцією владі не вистачає наполегливості, адже підприємствам досі доводиться стикатися з корупцією, приміром, під час отримання дозволу на запуск підприємства або початок будівельних робіт.


Читати також:

  1. Коли відновиться вітчизняна економіка?
  2. Коли відновиться українська будівельна галузь?
  3. Світова економіка: на що очікувати в 2016 році?
  4. Українська нерухомість подорожчала
  5. Українська економіка “видужує”?

Тема : News