Українська економіка подолала рецесію

Зі слів Віталія Шапрана, члена виконкому Українського товариства фінансових аналітиків, вітчизняна економіка формально вийшла з рецесії, а її відновлення пришвидшується.

Так, за даними Держстату, вже другий квартал поспіль економіка показує тенденцію до позитивної динаміки, адже за аналізований період ріст ВВП становив 0,6% порівняно з даними за попередній квартал. У річному вираженні зафіксований підйом на 1,3%.

Втім, за прогнозом експерта, третій квартал для вітчизняної економіки не буде таким вдалим, адже активність гірничо-металургійного комплексу знизилася. Також ціни на зернові наразі знаходяться на рівні історичного мінімуму. Окрім цього, 1,3%-ве зростання ВВП – це дещо менше за прогнози Мінекономрозвитку і Нацбанку, тож за умови невдалої кон’юнктури експортних ринків українська економіка не продемонструє позитивних зрушень ні на 1%, ні на 2%.

Пан Шапран також відзначив, що український ВВП майже повністю формується за рахунок змін цін на сировинних ринках, а нацекономіка не чутлива до дій виконавчої влади.

Порівняно з першим кварталом у другому показник валового внутрішнього продукту зріс на 0,6% із урахуванням сезонного фактора, а на початку року падіння становило 0,7%.

До речі, раніше Дмитро Сологуб, заступник Голови Нацбанку, під час брифінгу повідомив, що динаміка ВВП у другому кварталі перевищить результат першого, а зростання становитиме 1-2%.

Що стосується прогнозів Міжнародного валютного фонду, то кредитор за підсумками року передрікає зростання ВВП на 1,5%, а показник інфляції 15,1%. Аналітики світового банку озвучили очікування 1%-го зростання ВВП при інфляції 15%.


Читати також:

  1. Українська економіка погіршує показники
  2. Держстат: українська економіка зросла
  3. Українська економіка “видужує”?
  4. Українська економіка досі йде на спад
  5. Українська економіка: коли очікувати на підйом?

Тема : News