Українська економіка “видужує”?

В останньому кварталі поточного року вітчизняна економіка подолала півторарічний період рецесії і наразі досягла переломного етапу на шляху до оздоровлення. Про це зазначають експерти Bloomberg, передає Укрінформ.

У повідомленні йдеться, що щорічний спад скоротився до 9,5%. Така інформація була отримана в результаті опитування п’яти економістів.

Згідно із нещодавніми цифрами Нацбанку, в липні-вересні ВВП України зріс на 1%, якщо порівнювати з результатами попереднього кварталу. Зростання було зумовлене відносним перемир’ям на сході, а також певним відновленням промисловості.

У компанії повідомляють, що припинення вогню на Донбасі знизило тиск на нацвалюту і допомогло компаніям України підняти виробництво. До речі, цьогоріч гривня у світовому рейтингу найстабільніших валют відносно долара посіла 4-те місце.

Експерти Dragon Capital зазначають, що очікуване фінансування МВФ у розмірі $17,5 млрд наступного року простимулює зростання економіки України на 1-2%.

До речі, за січень-жовтень 2015 року оборот роздрібної торгівлі в Україні (без урахування зони АТО і окупованого Криму) впав на 21,7%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулоріч у співставних цінах. Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на дані Держстату.

Найбільш суттєво показник впав у Луганській (на 78,2%) і Донецькій (67,4%) областях, а найменше − на Львівщині (на 12,7%) і в Київській області (на 13%). У Києві за звітний період падіння роздрібного товарообороту становило 14,9%.


Читати також:

  1. Українська економіка погіршує показники
  2. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  3. Світова економіка отримала новий прогноз
  4. Українська IT-сфера отримала майже $2 млрд інвестицій
  5. Китайська економіка стане найсильнішою у світі?

Тема : News