Українська економіка восени: можливі сценарії розвитку подій

Невтішний сценарій розвитку вітчизняної економіки на початок осені передбачає, що курс валют становитиме 30 грн за 1 дол., а показник інфляції сягне 17-18% або ж і більше. Серед можливих причин такої ситуації – відсутність кредитних коштів з боку МВФ та інших організацій. Такий негативний прогноз озвучив Олег Устенко, директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні, пише ubr.ua.

Утім, вірогідність такого песимістичного розвитку подій для української економіки лише 10%. Експерт зазначив, що влада усіма способами намагатиметься уникнути такої ситуації, націливши сили на отримання траншу від Міжнародного валютного фонду (далі − МВФ). Тут все залежить від конкретних дій, адже кредитор очікує на проведення системних реформ.

Базовий сценарій, можливість здійснення якого 85%, передбачає, що Україна все ж отримає бажаний транш у розмірі 1-1,5 млрд дол., 1 млрд від Світового банку, 1 млрд дол. під гарантії США, а також ще 700 млн дол. від Європейського Союзу. Ці майже 3,5 млрд дол. задовольнять потреби країни у валюті, які зараз становлять 3 млрд, зазначає експерт.

Цей економічний сценарій підтверджують і слова Петра Порошенка стосовно того, що найближчим часом Євросоюз надасть 600 млн дол. При цьому курс долара може бути гнучким – у межах 25-27 грн/дол., а показник інфляції – 15%.

Найменш вірогідний і одночасно найоптимістичніший варіант розвитку подій передбачає, що Україна, окрім коштів кредиторів, отримає значний потік інвестицій. За таких умов гривня зможе закріпитися на рівні 22-24 грн/дол. Але реальні шанси на те, що все буде саме так, − всього 5%.


Читати також:

  1. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  2. Українська економіка подолала рецесію
  3. Економічний спад в Україні сягне 5%?
  4. Держстат: українська економіка зросла
  5. Українська економіка оживає?

Тема : industry News,News