Українська економіка зростає

Від початку року в Україні макроекономічні показники роботи фінсектору покращилися, а темпи економічного зростання пришвидшилися, повідомляють на Раді з фінансової стабільності, яка пройшла за участі Олександра Данилюка, міністра фінансів України, Валерії Гонтаревої, голови Нацбанку, керівників інших регуляторів фінринку і співголів, пише ubr.ua із посиланням на інформацію прес-служби НБУ.

Наразі прогноз щодо зміни індексу споживчих цін Нацбанку становить 9,1% на кінець року, що ближче до верхньої межі цільового діапазону 8% +/-2%.

У повідомленні зазначається, що дефіцит бюджету зараз у межах визначених орієнтирів, а фіскальна політика є стриманою. Після періоду змінного курсу в грудні − січні зараз нацвалюта стабільна, а протягом року Нацбанк намагатиметься зберегти помірну волатильність курсу.

Основними ризиками для української економіки на Раді визначили загострення воєнного конфлікту на Донбасі, а також стан держбанків. Щодо останніх, то протягом минулого року дисципліна обслуговування кредитів значною кількістю великих позичальників погіршилася, а окремі компанії зупинили обслуговування кредитів. Така ситуація спричинила необхідність додаткової докапіталізації «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» в 2017 році.

Також стало відомо, що в найближчі кілька тижнів на розгляд парламенту надійде законопроект, який міститиме зміни стандартів корпоративного управління держбанків за допомогою формування незалежних спостережних рад.

Як нещодавно повідомила Катерина Рожкова, замголови Нацбанку, в Україні ще п’ять банків визнано проблемними. Ці установи мають різний рівень труднощів: зі структурою власності, якістю активів тощо. Втім, експерт зазначає, що ситуація не критична, і ці фінустанови можуть бути виведені зі статусу проблемних. Так, 13 українських банків за останні роки визнавалися проблемними і змогли повернутися на ринок.


Читати також:

  1. У 2018 році українська економіка стабілізується
  2. Українська економіка подолала рецесію
  3. Українська економіка “видужує”?
  4. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  5. Українська економіка оживає?

Тема : News