Українська економіка зростає через ціни

Економіка України продовжує відновлюватися, заявляє Василь Фурман, доктор економічних наук, член Ради НБУ, пишуть “Факти”.

Експерт повідомив, що дефолт нашій державі не загрожує навіть у період пікових виплат за зовнішніми позиками. Зате облікова ставка Нацбанку зараз оптимальна.

Так, після падіння ВВП позаторік з 2016-го країна перебуває на стадії відновлення економіки. У минулому році зростання реального ВВП пришвидшилося в річному вираженні до 4,7% в останньому кварталі, а в I-му цей показник наближався до нуля. Також за 2016 рік зросли обсяги промвиробництва – на 2,4%.

Поточний рік для України виявився періодом економічного відновлення – ВВП безперервно зростає вже протягом шести кварталів.

Пан Фурман зазначив, що пожвавленню української економіки у 2016 році посприяла низка внутрішніх і зовнішніх чинників. Так, минулоріч цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках покращилася. Ціни на сталь, добрива, залізну руду, соняшникову олію та інші продукти зростали, тож у металургійному виробництві, харчовій і хімічній промисловості спостерігалося пожвавлення.

Внутрішні чинники, які активізували економіку країни, – це збільшення обсягів інвестицій і суттєве зростання сільськогосподарського виробництва (+6,1%).

Пожвавлення вітчизняної економіки не могло не позначитися на прибутках її суб’єктів. Так, за підсумками минулого року фінрезультат до оподаткування середніх і великих підприємств становив 76 млрд грн. Натомість позаторік цей показник був від’ємним – 237 млрд грн збитків.

Цьогоріч за січень − червень фінрезультат підприємств перевищив минулорічний показник більш аніж удвічі і сягнув 186 млрд грн. Неабияк цьому сприяє зростання цін на глобальному ринку, адже дорожчає сталь і залізна руда.

Окрім цього, активізувався і споживчий попит, адже реальні прибутки населення зросли, про що свідчить підвищення мінімальної заробітної плати на початку 2017 року.

Щодо прогнозу на 2018 рік, то Уряд і Нацбанк прогнозують прискорення темпів зростання економіки на 3%. У 2019 році показник очікується на рівні 4%.


Читати також:

  1. Українська економіка зростає
  2. Держстат: українська економіка зросла
  3. Українська економіка восени: можливі сценарії розвитку подій
  4. Українська економіка: коли очікувати на підйом?
  5. Українська економіка оживає?

Тема : News