Українська IT-сфера отримала майже $2 млрд інвестицій

Цьогоріч обсяг прямих іноземних інвестиційІІ) у вітчизняну сферу “Інформація і комунікація” становив $1,97 млрд, або 3,8% від сумарного обсягу ПІІ. Таку інформацію повідомляє УНН.

Експерти наголошують, що галузь інформаційних технологій в Україні залишається стабільною і є основою інноваційного розвитку вітчизняної економіки, попри нестабільну економіко-політичну ситуацію в країні.

Як зазначив Валерій Омельченко, голова Комітету ВР з питань інформатизації і інформаційних технологій, українська сфера IT продовжує активно працювати, що свідчить про те, що вона має відмінний потенціал для швидких темпів зростання ВВП.

До речі, минулоріч в українські бази даних і розробку програмного забезпечення інвестори вклали понад 2 млрд грн.

Також нещодавно стало відомо, що за січень-червень поточного року середня місячна плата штатних працівників у сфері IT становила 4 905 грн, що на 5,7% більше, аніж за аналогічний період 2013-го. Таку інформацію оприлюднило інформаційне агентство УНН із посиланням на дані Держкомстату. Втім, попри зростання зарплати на Батьківщині, українські айтішники все частіше обирають роботу за кордоном.

Нещодавно ресурс dou.ua оприлюднив статистику щодо ТОР-25 найбільших IT-компаній, які працюють в Україні, число працівників у котрих вже  перевищило 27 000 осіб. За січень-липень поточного року експерти зафіксували збільшення сумарної кількості спеціалістів у цих компаніях на 5% (на 1363 працівника). Такий приріст є вдвічі меншим, аніж за попередні півроку.

У ТОР-5 лідерів галузі особливих змін не відбулося. Найбільшою IT-компанією в Україні залишається Luxoft, на другому − SoftServe, а трійку замикає компанія EPAM Systems. Помінялися місцями дві інші компанії з п’ятірки − Ciklum вирвалася на 4-те місце, а  GlobalLogic опустилася на 5-те.


Читати також:

  1. Обсяг вітчизняної медіареклами становить майже 10 млрд гривень
  2. За січень-лютий цьогоріч Україна виробила IT-техніки на 384,9 млн грн
  3. Світова економіка отримала новий прогноз
  4. Роздрібна торгівля в Україні показала приріст майже на 3%
  5. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки

Тема : industry News,News