Українські підприємства завершили півріччя з прибутком

Великі та середні підприємства України перше півріччя 2012 року завершили з чистим прибутком, що становив 3,207 млрд грн, повідомляє Державна служба статистики.

Основну суму прибутку в першому півріччі поточного року забезпечили підприємства транспорту і зв’язку (5,676 млрд грн), промисловості (2,355 млрд грн) та торгівлі (2,328 млрд грн).

Серед регіонів лідером за показником залишився Київ, підприємства міста завершили  звітний період з прибутком, що становить 5,364 млрд грн. За столицею йдуть Полтавська (2,738 млрд грн) і Дніпропетровська (2,406 млрд грн) області.

Держслужба статистики відзначає, що показники прибутку не враховують результати діяльності бюджетних організацій, малих підприємств та банківських установ (перше півріччя банки завершили з чистим прибутком 1,568 млрд грн). Крім того, дані за видом економічної діяльності “Сільське господарство, мисливство, лісове господарство” наведено без показників тваринництва, рослинництва та сільського господарства змішаного типу, які включаються тільки в річну звітність.

Разом з тим, основний обсяг збитків за результатами січня-червня поточного року зазнали підприємства Луганської (3,644 млрд грн), Донецької (1,774 млрд грн) областей та Автономної Республіки Крим (1,270 млрд грн).

За видами економічної діяльності найбільш збитковим І півріччя виявилося для підприємств, що працюють на ринку нерухомості, оренди, інжинірингу та послуг (6,242 млрд грн), які надають комунальні та індивідуальні послуги, а також працюють у сфері культури та спорту (1,965 млрд грн).

Незважаючи на позитивний фінансовий результат більшості підприємств сільськогосподарської сфери, полювання, лісового господарства (89,7% підприємств сфери закінчили з прибутком 75,9 млн грн), у цілому по галузі зафіксований збиток 70,8 млн грн.

Разом зі знаком мінус І півріччя цього року закінчили 42,5% великих і середніх підприємств України, при цьому сума їхнього сукупного збитку становила 58,18 млрд грн, інформує Держстат.


Читати також:

  1. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  2. На металургійні підприємства очікує непростий рік.
  3. Українські металурги закінчили 2011 рік з величезними збитками
  4. Українці більше купують нерухомість
  5. Київ прийняв бюджет з профіцитом у півмільярда гривень

Тема : News