Український бізнес переходить на готівковий розрахунок

Вітчизняний крупний і середній бізнес перейшли на готівкові розрахунки. Про це повідомляють в Українському аналітичному центрі. Аналітики зазначають, що за таких обставин держава не може контролювати сплату податків бізнесом.

Олександр Охріменко, президент центру, причиною виникнення такої ситуації називає масове закриття і визнання неплатоспроможними фінустанов. Справжньою проблемою для бізнесу стало зникнення з ринку не лише підозрілих дрібних банків, але й середніх.

Готівкові розрахунки бізнесу – одна з причин дефіциту Пенсійного фонду, який цьогоріч сягнув 145 млрд грн, адже податківці не бачать руху грошей, тож підприємці стали платити менше податків. Показник перевищив минулорічний дефіцит удвічі. Про це зазначив Володимир Гройсман, прем’єр-міністр.

Окрім Пенсійного фонду, від зростання кількості угод з готівковим розрахунком постраждала і банківська система, адже фінустанови не можуть заробляти ані на кредитах, ані на депозитах, як раніше. А зараз вони втратили ще й прибутки з комісії за перерахунок коштів.

Торік Верховна Рада України майже вдвічі зменшила ставку єдиного соціального внеску для працедавців – до 22%. Так влада сподівалася частково вивести бізнес із тіні, але цього не сталося.

Як свідчать дані Держстату, реальна середньомісячна зарплата в Україні за минулий рік знизилася на 20,2%, якщо зіставляти із відомостями за 2014 рік. За перші чотири місяці поточного року показник також упав на 4,5% порівняно з аналогічним періодом 2015 року.


Читати також:

  1. Український бізнес налаштований скептично
  2. Український бізнес збільшить кількість робочих місць
  3. Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України
  4. В Україні вести бізнес стало простіше
  5. Де в Україні вести бізнес найпростіше?

Тема : News