Український експорт: на що очікувати в 2017 році

Торік український експорт хоч і продовжив падіння, але його темпи суттєво уповільнилися. Так, упродовж попередніх чотирьох років експортна виручка від реалізації вітчизняних товарів скоротилася, а останні два роки були найскладнішими для бізнесу, який працює для закордонних ринків, пише Delo.ua.

Українські підприємці були змушені зменшувати свою присутність на найкрупнішому ринку – в Росії. Також вони стикнулися з транзитними проблемами в інші країни через позицію РФ. Тож бізнесу довелося шукати нові ринки для збуту, працюючи над підвищенням якості, а також нові шляхи для перевезення продукції в Азію.

У результаті товарна виручка зменшилася з $53,9 млрд у 2014 році до $36 млрд − у 2016-му. За підсумками дев’яти місяців 2016 року надходження від експорту послуг скоротилися на 3% до $6,97 млрд.

У минулому році основними експортерами товарів були аграрні, харчові, металургійні і машинобудівні підприємства. За інформацією Агентства індустріального маркетингу, експортна виручка аграріїв становила 42% ($15,2 млрд), харчових підприємств – 23% ($8,3 млрд), а підприємств металургії – 12% ($4,2 млрд).

Як і раніше, більше половини обсягу українського експорту товарів і послуг займає сировина, хоча за останні роки в структурі зовнішніх продажів відбулися суттєві зміни: агропромисловий експорт зараз приносить третину експортної виручки, хоча ще п’ять років тому показник не перевищував 15%. У той же час питома вага металургії упала з 26 до 18%. Про це повідомила Олена Бєлан, головний економіст Dragon Capital.

Що буде з українським експортом у 2017 році й надалі, залежить від Росії, Єгипту, Туреччини, Польщі, Китаю, Італії, Індії й Німеччини. Саме ці країни разом імпортують більше 40% вітчизняних товарів. У 2016 році експорт у три з цих країн упав більше ніж на 25%.

У позитивній динаміці експорту упевнені українські експортери IT-послуг. Так, зі слів Ярослава Любінця, голови ради директорів компанії SoftServe, за умов відсутності суттєвих економічних потрясінь IT-галузь України продовжуватиме зростати на 15−25% щороку.


Читати також:

  1. Інвестиції в українську економіку: на що очікувати у 2017 році
  2. Експорт українських товарів в ЄС виріс
  3. Експорт і імпорт товарів відчутно впав
  4. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  5. Найперспективніші галузі української економіки у 2017 році

Тема : News