Український ринок злиття і поглинання зріс

За підсумками минулого року на українському ринку M&A кількість угод зросла майже в 2,5 рази до 84, якщо порівнювати з даними 2015-го року, пише ubr.ua.

За повідомленням Українського інституту майбутнього, найбільша кількість угод була укладена у сфері банківських послуг (25 угод), будівництва і нерухомості (9 угод), а також АПК (8 угод).

Частка України у світовому обсязі угод злиття і поглинання становить тільки 0,09%, а найбільшими інвесторами вітчизняного ринку M&A є Кіпр (7,1%), РФ (6%), Канада (3,6%), Швейцарія (3,6%), а також Австрія (3,6%).

Учасники ринку зазначають, що інвестиції з Кіпру, швидше за все, − це повернення вітчизняного капіталу. Також торік укладено по одній угоді у сфері страхування, металургії, машинобудування, фармацевтики та IT.

Російські інвестори віддавали перевагу банківській сфері України (3 угоди), машинобудуванню (1 угода) і телекомунікація (1 угода).

Канадські інвестори обрали металургію і АПК, австрійські – страхування і банківський сектор, а швейцарці – нафтогазовий сектор і фінансові послуги.

За звітний період найбільш прибутковою виявилося придбання «МТС-Україна» ООО “ТриМоб”. Вартість угоди становила 3 млрд грн.

Також стало відомо, що українські банки від початку року стали знижувати ставки за депозитами. Так, за січень у середньому ставки знизилися на 0,2−0,3% річних у гривнях, а у валюті – на 0,26−0,4%. У 2015 році спад становив 4 і 2% відповідно.


Читати також:

  1. Український ринок побутової техніки зріс
  2. Ринок стартапів в Україні суттєво зріс
  3. Український IT-ринок активно розвивається
  4. Український ринок інтернет-реклами відчутно зріс
  5. Український ринок праці демонструє зростання

Тема : News