Україну визнали “частково вільною”

Україна потрапила в категорію “частково вільних” країн світу за показниками корупції, свободи ЗМІ і законодавства та проведення виборів, пише Mmr.ua.

Як зазначає Елен Агекян, дослідниця правозахисної організації Freedom House, Україна протягом останніх чотирьох років здійснила суттєвий прорив, але держава досі не може оговтатися від наслідків корупції на вищому рівні після відсторонення від влади Віктора Януковича. Про це зазначається в щорічній доповіді організації “Свобода у світі-2017″.

Інша проблема, на яку звертають увагу фахівці Freedom House, – напади на журналістів, що критикують владу, політичний пресинг їх і організацій сфери медіа, що погано впливає на свободу ЗМІ.

Загалом у 2016 році погіршення ситуації з громадянськими свободами і політичними правами спостерігалося в 67 країнах, а покращання − лише в 39. Протягом останніх 11 років (2006−2017 рр.) негативна динаміка прослідковувалася в 109 державах, а в 60 – позитивна.

Після заяви Великобританії щодо виходу з Європейського Союзу провідні демократичні країни Європи  накрила хвиля непевності і тривоги. Негативні настрої посилило здійснення владою Польщі низки антидемократичних кроків, а також прихід до влади в США Дональда Трампа.

У доповіді компанії також зазначається, що Росія втручається в політичні процеси США та інших країн, зокрема, підтримує режим президента Сирії Башара аль-Асада, а також продовжує окупацію території України.

Стало відомо, що серед країн, яким присвоїли статус “вільні”, знизився рейтинг Бразилії, Данії, Чехії, Франції, Польщі, Угорщини, Сербії, Південної Кореї, Південної Африки, Тунісу, Іспанії та США.


Читати також:

  1. Український Інтернет визнали вільним
  2. У США Україну назвали головною піратською країною у світі
  3. Facebook визнали лідером з продажу інтернет-реклами
  4. Погіршено прогноз зростання економіки єврозони
  5. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився

Тема : News